To już dzisiaj! Gala Stulecia Polskiego Łyżwiarstwa.
21.11.2021 13:16

  Wśród występujących znajdzie się m. in.

  Jekaterina Kurakowa - 7. zawodniczka MŚJ, 10. ME, przyszła olimpijka i uczestniczka popularnej rewii IIyi Averbucha

  Team Ice Fire - gdański team synchroniczny, który wywalczył 9. miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów

  Dorota Siudek (Zagórska) i Mariusz Siudek - multimedaliści - najbardziej utytułowani łyżwiarze Stulecia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

  Justyna Plutowska i Jeremie Flemin - trzykrotni uczestnicy ME oraz najefektowniejszej rewii na świecie - Art on Ice

  W wydarzeniu wezmą udział również nasi olimpijczycy Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, którzy pomimo kontuzji chcą podziękować fanom.

  Galę uświetnią swoją obecnością również zagraniczne sławy - Jewgienija Tarasowa i Władimir Morozow, Koshiro Shimada oraz Kana Muramoto i Daisuke Takahashi. Występom łyżwiarzy figurowych towarzyszyć będzie artysta musicalowy Jan Traczyk, który zdobył nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu.

  - W trakcie tego roku przypominamy piękne chwile i postaci, które zdefiniowały naszą dyscyplinę. Celebracja stulecia jest dla nas dodatkowym bodźcem nie tylko do stałego podnoszenia poziomu sportowego i organizacyjnego, ale też do wzbogacania programów popularyzatorskich, które podkreślają egalitarność łyżwiarstwa figurowego - komentuje Jacek Tascher, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

  Galę Stulecia PZŁF będzie można obejrzeć w TVP Sport 24 grudnia br. o godzinie 16:55 oraz 25 grudnia br. o godzinie 22:15.

  Wydarzenie w dniu imprezy dostępne dla posiadaczy zaproszeń.

  Partnerem Gali jest Centralny Ośrodek Sportu

  Podziel się na: