PZŁFOficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Wjechali do olimijskiego finału.2018-02-20

Reprezentanci Polski startujący w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018, para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, w swoim olimpijskim debiucie zajęli dobre 14 miejsce po programie krótkim z wynikiem 66,06 pkt. Tym samym awansowali do finałowej dwudziestki i wystąpią ze swoim tańcem dowolnym.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj: http://www.isuresults.com/results/season1718/owg2018/SEG007.HTM

W nocy 20.02 (ok. godz. 3.00 czasu polskiego) start naszych łyżwiarzy z programem dowolnym - relacja m.in. w TVP1 od godz. 2:05.

OOM: Rusza rywalizacja w łyżwiarstwie figurowym2018-02-19

1 lutego wystartowała XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2018. Przez 36 dni w 13 dyscyplinach wystartuje 1100 najlepszych zawodników z całej Polski. To największa i najważniejsza w kraju impreza sportowa dla młodzieży, której finały stanowią podsumowanie systemu szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a realizowanego przez polskie związki sportowe.

Wśród rozgrywanych konkurencji OMM nie mogło zabraknąć oczywiście łyżwiarstwa figurowego. Rywalizacja w tej dyscyplinie odbędzie się w dniach 21-23 lutego w Sanoku. Przystąpi do niej 67 łyżwiarzy figurowych ? solistów, solistek i par tanecznych w kategorii junior młodszy A i junior młodszy B.

Pełna lista startowa zawodników OOM

Wyniki

Rywalizację łyżwiarzy figurowych podczas OMM można śledzić na żywo, w hali lodowej w Sanoku, adres ul. Królowej Bony 4 (wstęp wolny)

Rozegrano Puchar Gdańska2018-02-18

9-10 lutego najmłodsi łyżwiarze figurowi walczyli o Puchar Gdańska w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Północ. Na tafli lodowej hali Olivia wystartowało w sumie 130 zawodników: solistek, solistów oraz par tanecznych w najmłodszych kategoriach wiekowych: od klasy brązowej, srebrnej i złotej poprzez advanced novice aż po juniorów.

Zawody były także eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tańcach. Olimpiada rozegra się w Sanoku już od 20-24 lutego br.


Ślubowanie naszych reprezentantów przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie2018-02-07

W dniu 5 lutego w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie, odbyło się ślubowanie naszej reprezentacyjnej pary Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev przed igrzyskami w Pjongczangu. Oprócz łyżwiarzy figurowych Axla Toruń i ekipy trenerskiej, w uroczystości uczestniczyli także polscy skoczkowie narciarscy i ich sztab trenerski.

Akt ślubowania w imieniu zawodników odczytał Dawid Kubacki, a w imieniu trenerów Sylwia Nowak-Trębacka, szkoleniowiec Natalii i Maksyma. W uroczystości wzięli udział również: premier RP Mateusz Morawiecki, władze PKOl, obecni byli m. in. posłowie, ambasador Korei Południowej, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, a także znana aktorka Ewa Błaszczyk.

Natalia i Maksym jako debiutanci olimpijscy, a jednocześnie jedyni polscy łyżwiarze figurowi, budzili duże zainteresowanie mediów i kibiców. Tuż po uroczystości, wspólnie z innymi członkami ekip olimpijskich, odjechali na lotnisko, skąd wylecieli prosto do Korei. Ich starty w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich będzie można śledzić w oficjalnych relacjach na antenie TVP, Eurosport, Polsat Sport i NC+, a komentować je będą specjaliści od łyżwiarstwa figurowego.


Mentor Toruń Cup 20182018-02-06

W miniony weekend zakończyły się sportowe zmagania łyżwiarzy figurowych w międzynarodowych zawodach Mentor Toruń Cup 2018. W tegorocznej edycji wystartowało blisko 300 zawodników z 28 krajów świata, w tym blisko czterdziestu zawodników z Polski. Nasi reprezentanci startowali w konkurencjach solistów, solistek i par tanecznych we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od novice aż po seniorów. Zwieńczeniem zawodów była finałowa Gala Łyżwiarska, w której zaprezentowali się najlepsi łyżwiarze. Stworzyli oni nie tylko sportowe, ale i artystyczne widowisko, które na żywo śledziło kilka tysięcy fanów i kibiców łyżwiarstwa figurowego z całej Polski.

Szczegółowe wyniki Mentor Toruń Cup 2018

W niedzielę (4.02.) rozegrano także zawody wśród najmłodszych łyżwiarzy figurowych pn. Interclub Mentor Toruń Cup 2018. Soliści i solistki rywalizowali w klasach srebrnej i złotej. Polskę reprezentowało w sumie dziewiętnaścioro zawodników.
Ich szczegółowe wyniki osiągnięte w tej rywalizacji >> tutaj


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018
Sanok, 20 lutego 2018

Program minutowy
Wyniki / Lista startowa

Puchar Debicy 2018
Dębica, 17 lutego 2018
Komunikat
Program minutowy
Wyniki / Lista startowa

Puchar Elbląga 2018
Elbląg, 02 marca 2018

Komunikat

XIII MiniEuropa 2018
Warszawa, 09 marca 2018

Komunikat

XI Puchar Łodzi
Memoriał Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz 2018
Mistrzostwa Polski Novice

Łódź, 15 marca 2018

Komunikat

Piastowski Piruet / Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców
Cieszyn, 23 marca 2018

Komunikat

Otwarty Puchar Śląska
Katowice, 06 kwietnia 2018