PZŁFOficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów PZŁF2018-05-22

Zarząd Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego informuje, że zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów PZŁF, które odbędzie się w dniu 26 maja 2018 roku w Sali Konferencyjnej C w Warszawie w gmachu Centralnego Ośrodka Sportu (Torwar I) przy ul. Łazienkowskiej 6a.

I termin: godzina 11:00,
II termin: godzina 11:15,

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów zostało zwołane w celu stwierdzenia pozbawienia funkcji publicznej Prezesa Zarządu PZŁF Pana Marka Kaliszka, odwołania członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej, wyboru Prezesa Zarządu, członków Zarządu i członków Komisji Rewizyjnej, wprowadzenia zmian w Statucie PZŁF oraz w celu rozpoznania sprawozdania finansowego i rocznego sprawozdania z działalności Zarządu.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów PZŁF:

- Porządek Obrad
- Regulamin Obrad
- Propozycja Zarządu zmiany Statutu - liczebność zarządu związku
- Propozycja Zarządu zmiany Statutu - tryb zgłaszania kandydatów do władz
- Propozycja Zarządu zmiany Statutu - karencja nowych członków zwyczajnych
- Propozycja klubu UKŁF Unia w Oświęcimiu zmiany Statutu - łączenie fukncji sędziego i działacza
- Obowiazek Lustracyjny

- Oświadczenie lustracyjne - formularz oraz wzór informacji o złożeniu oświadczenia.

Rekord medalowy w Obersdorfie2018-05-20

W minionym tygodniu w niemieckim Oberstdorfie rozegrane zostały amatorskie zawody w łyżwiarstwie figurowym ISU Adult Competition 2018. Nie zabrakło na nich reprezentantów Polski, którzy spisali się świetnie i zdobyli rekordową liczbę medal, bo aż szesnaście: 9 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych. Tym samym poprawiony został wynik poprzednich zawodów, kiedy tych medali Polacy zdobyli 11.
W zawodach wzięło udział 720 zawodników z 37 państw, którzy wystartowali w aż 91 kategoriach: solowych, w duetach oraz w łyżwiarstwie synchronicznym.

Medalowe osiągnięcia Polaków:

złoto: soliści Katarzyna Konopacka, Dorota Palimeris, Przemysław Fajer, Wojciech Kudaj (podwójne złoto), Monika Ziobrowska, Monika Szubert oraz pary Monika Breitkopf/Krzysztof Sadowski Monika Szubert/Mateusz Kokosiński.

srebro: solista Przemysław Fajer i para Monika Breitkopf/Krzysztof Sadowski

brąz: soliści Katarzyna Konopacka, Karolina Grabowska (podwójny brąz), Mateusz Kokosiński oraz ara Alina i Jerzy Świniarscy.

Szczegółowe wyniki

"Opolska Łyżwa" zakończyła sezon2018-04-25

W dniach 21-22 kwietnia br. w Opolu soliści i solistki w wieku od 6 do 15 lat wystartowali w zawodach ?Opolska Łyżwa 2018?. W sumie na tafli lodowiska "Toropol" zaprezentowało się blisko 90 łyżwiarzy figurowych w 10 kategoriach: od klasy brązowej po juniorów. Najwięcej medali wywalczyli zawodnicy reprezentujący klub UIKŁF Piruette Opole, czyli gospodarzy zawodów, bo aż 6 (1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe). 5 medali zdobyli łyżwiarze klubu Spin Katowice (1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe), zaś 4 medale zdobyli reprezentanci klubu MUKS Euro 6 Warszawa (1 złoty, 3 srebrne). Po 2 medale wywalczyli zawodnicy klubów FSA Warsaw, MKŁ Łódź i MKS AXEL Toruń, a po jednym zdobyli reprezentanci GKS Stoczniowiec Gdańsk UKŁF Ochota Warszawa, UKŁF Unia w Oświęcimiu, SkateFan Kraków i KŁF Lajkonik Kraków. W sumie rozdano 26 medali.

Zawody "Opolska Łyżwa" zakończyły sezon łyżwiarski 2017/2018.


Opolska Łyżwa 20182018-04-19


Amatorzy zmierzyli się w Krakowie2018-04-17

Łyżwiarstwo figurowe, choć to bardzo trudna i wymagająca dyscyplina sportu, cieszy się dużą popularnością również wśród łyżwiarzy-amatorów. Nierzadko poświęcają oni wiele godzin czasu wolnego, aby szlifować swoje umiejętności na lodzie. Zwieńczeniem ich wysiłków są zawody amatorskie, w czasie których prezentują swoje programy i poddawani są ocenie sędziowskiej, podobnie jak łyżwiarze wyczynowi.

Okazją do rywalizacji dla tej grupy zawodników były rozegrane w minioną sobotę (14 kwietnia) zawody Walley Cup Kraków 2018. O rozmachu imprezy niech świadczy fakt, że udział w nich wzięli zawodnicy zarówno z klubów polskich jak i zagranicznych, którzy zaprezentowali się w ponad 110 programach w podziale na 17 kategorii. Na tafli można było podziwiać popisy solistek, solistów, duetów a nawet par sportowych, a rozpiętość wiekowa uczestników sięgała od 7 do 61 lat. Wielkie emocje wzbudziły szczególnie występy w kategoriach interpretacyjnych i w show duo. Warto podkreślić, że Polacy zdobyli w Walley Cup w sumie 15 medali.

Szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii
Opolska Łyżwa 2018
Opole, 21 kwietnia 2018

Aktualizacja programu minutowego 19.04
Komunikat
Program minutowy
Wyniki / Lista startowa